Adana Boşanma Avukatı - 0324 614 67 67

+

BOŞANMA AVUKATI

Adana Boşanma Avukatı

BİLGİ VE DANIŞMA İÇİN
0533 668 76 08
0324 614 67 67


ANLAŞMALI BOŞANMA DAVALARI HAKKINDA;
Çekişmeli boşanma davasına nazaran çok daha kısa sürede sonuçlanan, anlaşmalı boşanma davalarında taraflar hem maddi hem de manevi olarak daha az yıpranmaktadırlar.

Yapılacak bir protokol ile boşanmaya ilişkin tüm hususlarda ortak bir mutabakata varılarak, tarafların tek celsede boşanmaları sağlanmaktadır. Önemli olan tarafların hemen her konuda anlaşma sağlamalarıdır. Tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki, tarafların çoğunlukla müşterek çocuklarının velayeti dışında hemen her konuda anlaşmaya yanaştıkları bir gerçektir.

Görev yaptığım lokasyon gereği Mersin ve Adana anlaşmalı boşanma davalarının en çok açıldığı illerdendir. Özellikle yurt dışında yaşayan ve Mersin, Adana ve civar illerinde dava açmak isteyen vatandaşlarımızın bu konuda bilgilendirilmeye fazlasıyla ihtiyaç duyduklarını görmekteyim.

Şöyle ki yaşadığı ülkelerin hukuk kurallarıyla, ülkemizdeki kuralların farklılığı, orada açılmış ve karara bağlanmış boşanma davalarının, ülkemiz mahkemelerince tanınması hususlarında yaşadıkları sorunlar ve bilgi eksikliği pek çok vatandaşımızı mağdur etmektedir.

Tüm bu hususlarda yazılı ve sözlü olarak hukuki danışma yapmak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Boşanma Davaları ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız...